Geleceğimizin mimarları değerli öğretmenler, yarınlarımız olan sevgili öğrenciler, saygıdeğer veliler;
 
        İlçemizde uzun bir tatilin ardından 2017 – 2018 eğitim öğretim yılını büyük bir coşkuyla başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Eğitim öğretim; hepimizin bildiği gibi toplumların geleceğinin güvencesi, teknolojik yarışın hızla devam ettiği dünyamızda gelişmeyi, refahı, aydınlık yarınları ve çağdaşlaşmayı sağlayacak en gerekli ve etkin araçtır. Eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık isteyen ve süreklilik taşıyan uğraş dolu bir süreçtir.  Gelişmişlik seviyeleri en üst düzeyde olan toplumların bile hızla değişen ve gelişen günümüz şartlarına ayak uydurabilmeleri ancak eğitim öğretim seviyesinin ve kalitesinin iyileştirilmesiyle mümkündür. Bu nedenle başta tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, eğitime gönül vermiş tüm kesimleri bu gerçek ve beklentilere uygun hedefler etrafında buluşturmak büyük önem taşımaktadır.

        Değerli velilerimiz, eğitim ve öğretimin vazgeçilmez unsurlarından biride sizlersiniz.  Çocuklarınızla her konuda yakından ilgileniniz. İyi bir eğitim ve öğretim için okul idarecilerimizle sürekli iletişim ve işbirliği içinde bulunarak sağlıklı bir iletişim kurmanız evlatlarınızın başarısını arttıracaktır.

        Sevgili öğrencilerimiz, hepimizin bütün gayesi ve gayreti, sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaran birer fert olabilmenizdir. Okuyan, araştıran, sorgulayan, bilimsel gelişmeleri takip eden çağın teknolojik gelişmelerinden yararlanan başka bir deyişle çağın öncüleri olan bir nesil olarak yetişmeniz, geleceğimizin güvencesi, yararlı birer fert olarak toplumdaki yerinizi almanızdır.  Bu konuda sizlere çok güveniyor ve çok seviyoruz.  Vatanını, bayrağını, tarihini seven birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır.

        Bu duygu ve düşüncelerle, 2017- 2018 eğitim öğretim yılının başta okula ilk kez başlamanın heyecanı ile yürekleri çarpan minik yavrularımıza, okul idarecilerimize, öğretmen, öğrenci ve velilerimize huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.
 
 
                                                                                                                                                                                                        
                                                                                                                                                                                                        ZAFER SAĞ
                                                                                                                                     KAYMAKAM